این مشکل زمانی پیش می آید که اینترنت گوشی متصل است و همه برنامه ها مثل اینستاگرام یا واتساپ وصل هستند اما پروکسی های تلگرام به طور کامل قطع هستند. عجیبه اگه با یک گوشی دیگه با همون پروکسی به تلگرام وصل میشین این جا دقیقا روش رفعش رو می گم بهتون.

برای اینکه وارد قسمت پروکسی های تلگرام شوید به قسمت سپر آبی رنگ در بالای برنامه تلگرام بزنید و همان طور که می بینید تمام پروکسی ها در مقابلشون عبارت در دسترس نیست نمایش داده شده اما اگه یک پروکسی در دسترس دیدید؛ روی اون بزنید و قاعدتا مشکل شما حل میشه و نیازی به انجام اقدامات این مقاله نیست.

در دسترس نبودن پروکسی تلگرام
منبع:‌ t9gram.com

در انتها دلیل و چرایی به وجود آمدن این مشکل رو عرض می کنم اما بزارید قبل از اون راه حل تجربی رفع مشکل رو خدمتتون بگم.

روش رفع مشکل قطعی تلگرام

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه.

 1. راه حل خیلی سریع:

  اگه دنبال سریعترین راه هستید و به پیامک شماره تلگرام تون دسترسی دارید اول از یکی از پروکسی هایی که مطمئنید کار میکنه بک آپ بگیرید (یعنی روشون بزنید و از گزینه اشتراک گذاری اون ها رو به یک گوشی دیگه بفرستید موقتا) یکبار تلگرام رو حذف و نصب کنید؛ مشکل شما سریعا رفع میشه.

 2. متوقف کردن (force stop)

  ابتدا یکبار روی آیکون تلگرام نگه دارید و وارد قسمت اطلاعات برنامه بشید؛ بعد از اون قسمت برنامه رو متوقف کنید. اگه پیغامی اومد بله رو بزنید.

 3. پاک کردن حافظه موقت (clear data)

  طبق گام قبلی وارد همون قسمت اطلاعات برنامه بشید؛ حالا برید پایین ترین قسمت روی مدیریت داده بزنید حالا برید به قسمت پاک کردن پایگاه داده و اونجا پایگاه داده رو پاک کنید (نگران نباشید هیچ اطلاعاتی از شما حذف نمیشه ولی اگه بسته اینترنت تون حجمش کمه می تونید برید گام بعد چون متن های گروه هاتون بعد از اینکار باید دوباره از اینترنت دانلود بشن.)

 4. اگه هنوز مشکل پابرجاست

  راهی بجز انجام مرحله 1 یعنی حذف و نصب دوباره برنامه تلگرام تا الآن برای من جواب نداده! مطمئنا با این کار دوباره پروکسی ها کار میکنن و می تونید به تلگرام وصل بشید.

دلیل مشکل قطع شدن همه پروکسی ها

اگه با یک تلگرام دیگه (داخل یک گوشی دیگه) همون پروکسی رو بهش بدین وصل میشه ولی داخل تلگرام گوشی تون می زنه در دسترس نیست! دلیل این مشکل فقط میتونه اختلال داخلی خود تلگرام و پروکسی ها باشه که احتمالش خیلی کمه و یا دستکاری تنظیمات پروکسی تلگرام توسط یک برنامه خرابکار دیگه.

در حالت عادی این مشکل به این راحتی ها بوجود نمیاد پس ببین چند وقت پیش چه برنامه جدیدی نصب کردین.

خوشحال میشم روش رفع مشکلتون رو اگه روش جدیدی هست و یا حدس تون راجع به دلیل به وجود آمدن مشکل با من در قسمت نظرات در میون بگذارید؛ قطعا کمک تون میکنم.

بستن منو