های رضا جدید به مناسبت سال صفر و یک

سال های سال چندین سایت مختلف با استفاده از وردپرس بالا آوردم و بعد از مدتی بی خیال شون شدم مثل یو وب سایت، الون موزیک، یازده شانزده و ... . وابستگی من به وردپرس همیشه وجود داشت و پلاگین های آماده و کاربردیش هم عملا در بسیاری از پروژه ها اون رو بدون رقیب کرده.

در طی این سال ها با وجود اینکه از هیچ کدوم از این سایت ها بلد نبودم پول در بیارم ولی ناامید نشدم و فهمیدم که مشکل مهارت من نیست؛ مشکل اینه که باید علاوه بر مهندس خوب بودن؛ باید بیزنس رو هم یاد داشته باشی. علاوه بر این ها ذهنیتت هم خیلی مهمه.

در مطلب چرا های رضا را ساختم؟ به دلیل اینکه چرا یک دانشجوی کامیپوتر حتما باید یک وبسایت داشته باشه اشاره کردم. اگه اون مطلب رو مطالعه نکردید حتما مطالعه کنید.

توسعه مجدد های رضا رو با این هدف شروع کردم که از وابستگی به وردپرس خلاص بشم و یک دیتابیس خیلی تمیز و شسته رفته داشته باشم. توی انبوه پلاگین های وردپرس گم نشم و بتونم کنترل همه چی رو در دست داشته باشم. قبول دارم یک خورده وقت گیره ولی می ارزه.

فرانت-اند سایت به صورت portfolio بود که از قالب آماده وب سایت colorlib استفاده کردم. فرانت اند با html/css خام بر روی پروژه وبلاگی توسعه داده شده با نسخه 9 لاراول (آخرین نسخه در زمان توسعه) قرار گرفت.

تجربه هایی خیلی جدیدی کشف کردم مثل عکاسی از خودم که خیلی برام جالب بود؛ ترس اصلی من از نحوه انتقال اطلاعات دیتابیس وردپرس به لاراول بود که این کار رو با کمی سرچ به راحتی انجام دادم (نظرات هنوز اضافه نشدند که تا یک ماه آینده مجددا بازیابی میشن).

این وبسایت در حال حاضر قابلیت نمایش دسته بندی ها و مدیریت مطالب و نظرات رو داره.

دوست دارم به زودی در صورتی که وقت داشته باشم قابلیت های متنوعی رو بهش اضافه کنم.

سرعت لود سایت نسبت به وردپرس خیلی بهتر شده و اصلا به سنگینی وردپرس نیست اما خب به هر جهت لاراول برای پروژه های خاصی استفاده میشه.

 

کپی رایت چیزهایی که داخل سایت استفاده کردم:

 

اگه تمایل داشتین نظرتون رو راجع به این پست بدید. همین طور اگه feature جدید هم به ذهن تون رسید برام بنویسید.

 

Image placeholder

رضا دهقانی

داستان از یک hello world! ساده شروع شد، وقتی که برای اولین بار یک برنامه ساده به زبان QBasic رو به کمک کتاب برنامه نویسی به زبان کیوبیسیک نوشته (در حال تکمیل) اجرا کردم. اون لحظه احساس وصف نشدنی ای داشتم؛ فکر میکردم مثل کریستف کلمب به یک قاره ناشناخته پا گذاشتم! از اون جا بود که مسیر زندگی من عوض شد ولی برای شرایط من بدون هیچ استادی به جز گوگل بزرگوار خودآموزی اون قدرها هم ساده نبود... .

2 دیدگاه زیبا

 • Image placeholder

  1

  ارسال شده در

  HmLLIvpdKuVzjkU

  پاسخ

 • Image placeholder

  1

  ارسال شده در

  naWOQTsDxsLtlYvjj

  پاسخ

با نظر زیبات به من انرژی بده :)